Home Lajme Halili: Sot misioni ynë përveç tjerash, është që të ndërtojmë edhe shkencën...

Halili: Sot misioni ynë përveç tjerash, është që të ndërtojmë edhe shkencën inovative, sipërmarrësin dhe ekonominë

0

Edhe sot, kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtor në Tetovë ka vazhduar takimet me me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, arsimit dhe intelektual në suaza të aktiviteteve “Bashkë për Europë”. Krahas kryetarit Ahmeti, fjalim para të pranishmëve kanë mbajtur edhe Sekretari gjeneral i BDI Faton Ahmeti, drejtori i Fondit për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik Festim Halili, ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini dhe të tjerë.

Previous articleOficerë të FSK-së diplomojnë në Akademinë e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë
Next articleAli Ahmeti nga Tetova: Të bëhemi bashkë të gjithë që jemi për integrim