GAZETA FRANCEZE (1934) / KUR MBRETI ZOG LEJOI FAN NOLIN TË KTHEHEJ NË SHQIPËRI

vull

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 18 Gusht 2019

 

“L’Ere nouvelle” ka botuar, të martën e 30 janarit 1934, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me lejimin e kthimit në atdhe të Fan Nolit nga mbreti Zog, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Tiranë, 29 Janar.

 

  1. Fan Noli, ish-President i Këshillit Shqiptar, iu dha leja për tu kthyer në Shqipëri.

 

Fan Noli jetonte deri tani si një emigrant politik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

* Çdo gazetë online apo print, çdo portal që merr këtë artikull duhet të citojë autorin në fillim e tij (Nga Aurenc Bebja, Francë) dhe burimin e informacionit në fund (Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), si dhe të vendosë linkun e burimit :https://www.darsiani.com/la-gazette/gazeta-franceze-1934-kur-mbreti-zog-lejoi-fan-nolin-te-kthehej-ne-shqiperi/. Në rast të kundërt mos e publiko.

Next Post

Mijëra qytetarë të RMV-së kanë rënë në grackën e një loje shpërblyese të rreme

Mijëra qytetarë përsëri ranë në grackën e një loje të rrejshme shpërblyese, e cila vërshoi internetin mbrëmë me shpërndarjen e saj, në të cilën paraqiteshin përfaqësues zyrtarë të rrjetit të marketeve KAM, duke kërkuar që ky link të shpërndahet. Me qellim që të fitojnë vauçer prej rreth 5 mijë denarë, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: