Hoxhë Zekerija Idrizi: GJERGJ KASTRIOTI SKËNDERBEU – ËSHTË HERO IMI

vull

Hoxhë Zekerija Idrizi

Për jetë të jetëve, sa të rrojë ky univers e të na rrojë Shqipëria Natyrale, Gjergj Kastrioti Skënderbeu do ngelë figura më emblematike kombëtare që përbashkon mrekullisht gjitha fiset, dialektet, viset e besimet shqiptare. Definitivisht shqiptarët nuk ia varrin veshin krrokamave gëzimkelmendase e olsijazexhiane dhe mendimeve absurde, infantile e antikombëtare të shqipfolësve turkofilë dhe të ca hoxhallarëve tanë me mendësi anadollake, që kohët e fundit po krijojnë zhurmë në Arbëri, duke përbaltur figurat tona markante historike.
Qofshin të mallkuar ata që ngrenë dorë mbi lapidarët e viganëve dhe të dëshmorëve të kombit tonë!…

Next Post

Kryetari Ahmeti shpreh përgëzime për bashkëveprimtarin e tij, z. Kadri Veseli për rizgjedhjen në krye të PDK-së

“Përgëzime të sinqerta dashamirëse me rastin e rizgjedhjes së sotme të mikut tim, bashkëveprimtarit dhe bashkëluftëtarit tim, Kadri Veseli, në krye te Partisë Demokratike të Kosovës. I dashur Kadri, të uroj shëndet e mbarësi, të priftë e mbara.” – thotë Ahmeti Për më shumë ndiq linkun:

Subscribe US Now

%d bloggers like this: