Ish-miss Kosova, Zana Berisha, po hetohet  nga Prokuroria për shantazh ndaj një biznesmeni nga Prizreni. Berisha dyshohet se e detyroi biznesmenin të paguajë rreth 200 mijë euro, një pjesë e tyre para të gatshme dhe një veturë luksoze.

 

Fatjon Softa, Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa, eksperti i IT, Nexhi Beqiri dhe ish-Missi, Silvana Bushati kanë folur lidhur me këtë ngjarje në studion e “Vizionit të Pasdites”. Por më shumë se mbi ngjarjen në fjalë të ftuarit kanë komentuar mbi fenomenin e shantazhit, si ndodh dhe si duhet të mbrohemi.

 

Biseda e plotë:

 

By vull