Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Ish-“mbreti i kriptomonedhës”, një nga të arratisurit më të kërkuar në botë, është arrestuar në Mal të Zi. - Koha News
Ish-“mbreti i kriptomonedhës”, një nga të arratisurit më të kërkuar në botë, është arrestuar në Mal të Zi. 1

 

Policia malazeze ka arrestuar një person të dyshuar si një nga të arratisurit më të kërkuar në botë, shtetasin e Koresë së Jugut Do Kwon, njoftoi në Twitter ministri i Brendshëm i Malit të Zi, Filip Adzic .

Ish-“mbreti i kriptomonedhave”, i cili qëndron pas humbjeve prej mbi 40 miliardë dollarësh, u ndalua në aeroportin e Podgoricës me dokumente të falsifikuara dhe Koreja e Jugut, Shtetet e Bashkuara dhe Singapori janë në kërkim të tij, shtoi ministri.

Kwon u akuzua në vendin e tij për mashtrim dhe shkelje të ligjeve të tregut të kapitalit.

By vull