Koha News

Ke Çfarë Lexon!

Ka ndërruar jetë, drejtori i shkollës fillore “Pashko Vasa” në fshatin Grupçin Nuredin Ismaili

1 min read

Ka ndërruar jetë, drejtori i shkollës fillore “Pashko Vasa” në fshatin Grupçin Nuredin Ismaili
Paska ndërru jetë Nura (Nuredin Ismaili), një mësues i mirë, një drejtues i përkushtuar i shkollës shqipe, një shqiptar i devotshëm…

Shkruan Zudi Misimi
Sot, nēnqiellin e malit të thatē ,e kishin mbuluar rretë e zeza , të cilat sikur paralajmêronin njé ditë tė kobshme, ishte dit më ndryshe nga ditët tjera të zakonta , sikur edhe rretė e zeza lotonin dhe na tregonin se iku një baba, një bashkshort, njē mėsues I devotshėm, njē pendēstar, njē dritė diturie që rrezatonte dhe shpërndante pozitivitet, nē çdo mëngjes kur vinte në zyrēn e punēs nė drejtori !
Me keqë ardhje morëm lajmin e hidhur se iku nga kjo botē profesor Nuredin Ismaili , unë në emrin Tim dhe tē families sime shpreh ngushëllimet e sinqerta families sė drejtorit , farefisit, miqve , shokēve , kolektivit dhe nxėnėsve tē shkollēs fill.:”Pashko Vasa” zoti tê bekoftë në parajsē vēllau ynē , mēsues prof Nuredin , të qoftė I lehtē dheu I tokės Arbėrore !!

Verified by MonsterInsights