Thursday, July 25, 2024
spot_img

Kasami dhe Tripunovski pan nga afër dëmet që i shkaktoi moti i ligë tokave bujqësore

Kumtesë nga Komuna e Tetovës

 

Sot, së bashku me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Cvetan Tripunovski, vizituam bujqit që pësuan nga përmbytjet në rajonin e Pollogut. Gjatë këtij takimi, diskutuam gjerësisht për përmbytjet e shkaktuara nga moti i lig që kaploi rajonin tonë dhe për dëmet që u janë shkaktuar bujqve.

Jemi të përkushtuar për të gjetur zgjidhje të shpejta dhe efektive për të ndihmuar bujqit. Së bashku me ministrin, theksuam se qeveria dhe komuna do të jenë të bashkuara dhe të vendosura për të ofruar mbështetje të plotë për çdo bujk të prekur nga kjo fatkeqësi.

Nuk do t’i lëmë vetëm në këtë situatë. Bashkë do të përballojmë çdo sfidë!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT