Thursday, July 25, 2024
spot_img

Kasami takohet me emisarin e Bashkimit Europian në Maqedoninë e Veriut Peter Vanhoutte

Njoftim nga Lëvizja Besa

Sot në selinë e Lëvizjes BESA në Shkup, prita emisarin e Bashkimit Europian në Maqedoninë e Veriut Peter Vanhoutte, me të cilin diskutuam hapat e vendit tonë drejt integrimit në familjen europiane.
Përshëndeta planin tejet ambicioz për rrugën eurointegruese të Maqedonisë së Veriut të cilin ma prezantoi z. Vanhoutte, ku theksova se Lëvizja BESA dhe koalicioni VLEN do të jenë garancë dhe mbështetës të fuqishëm të integrimit të vendit drejt Bashkimit Europian.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT