Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Këngëtarja e muzikës live reagon për mbylljen e muzikës, thirrje të fortë kryeministrit

2 min read

Ditet e fundit akti normativ i nxjerre nga Kryeministria ka sjelle jo pak kaos dhe probleme mes artisteve dhe qeverise si shkak i mbylljes se lokaleve me muzike pas ores 20:00 te mbremjes. Nje nga keto kengetare e cila ka guxuar te shkoje deri ne nje akt te paimagjinueshem veteflijimi perpara kryeministrise eshte Valbona Lalaj. Ajo ne nje postim ne rrjetin e saj ne facebook ka shprehur keqardhjen per vendimin kunder mbylljes se lokaleve ku jane punuar qindra e mijera artiste e jo vetem, por gjithashtu ka bere edhe nje thirrje me nota te forta ndaj Kryeministrit Edi Rama. Ja çfare shkruan Valbona:

“Nje thirrje per zotin kryeminister Edi Rama, si nene e dy femijeve si femer, si moter dhe si artiste dhe kengetare e klubeve live mbasi situata covid-19 na ka shkateruar gati 4 muaj te bllokuar nuk kemi punuar s’kemi pasur mundesi secili ne menyra te ndryshme, ne fakt e ke deklaruar shqiptaret nuk vdesim per buk sepse mbajm njeri tjetrin. Po bejme perpjekje gjithe sebashku sepse askush nuk do te semuret apo te infektojme prindrit tane e te afermit tane .MBREM ME NDALOI Kolegia ime mikja ime Nertila me NDALUAN POLICIA SHTETIT TE BEJ NJE AKT FATAL PER DREJTAT E MIJA TE FEMIJVE TE MI TE FEMIJEVE TE SHUM KOLEGEVE TE MI PO NA NDERPRISNI BUKEN E FEMIJEVE DJALIT TEND, A I MUNGON USHQIMI zoti kryeminister. Na lejoni te punojme me masa mbrojtese ashtu si ke lejuar fasonerite, autobuzat e gjitha bizneset mos tregoni racizem ju lutem shume sepse po na demtoni psiqikisht, nuk mund te shesim moralin per te paguar nje qera. Puna nuk eshte turp dhe per ate punoj me dinjitet e kranari ne nje super market por mos nencmoni artistat zoti kryeminister, mos luani me fatin e femijeve tane”: ka mbyllur thirrjen kengetarja e muzikes live Valbona Lalaj