Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Këta politikanë thuhet se janë më të bukurat në botë – duken si modele - Koha News
Këta politikanë thuhet se janë më të bukurat në botë – duken si modele 3

Cilët janë politikanët më të pashëm në botë? Përgjigjen mund ta lexoni më poshtë.

 

Këta politikanë thuhet se janë më të bukurat në botë – duken si modele 4

Alejandra Campoverdi

Alejandra ka lindur më 20 shtator 1979 dhe është një ish ndihmëse e Shtëpisë së Bardhë, e cila luftoi për një shëndet më të mirë për gratë në Shtetet e Bashkuara. Ajo punoi në Shtëpinë e Bardhë në kohën e Barack Obamës.

Dhe se ka treguar se është e bukur si supermodele teksa ka pozuar për revistën “Maxim”.

Carrie Torris

Kerry ka lindur më 13 shkurt 1986 në Detroit të Miçiganit dhe dikur u cilësua si politikani më i pashëm në Shtetet e Bashkuara. Ajo ishte një aktiviste për të drejtat e kafshëve.

Ajo gjithashtu iu përkushtua mbështetjes së veterinerëve ushtarakë për nder të qenit të saj të vdekur.

Maria Carfagna

Maria ishte ministre e qeverisë në Itali nga 2008 deri në 2011. Pas diplomimit për drejtësi, Carfagna punoi për disa vite në televizionin italian dhe si modele. Kjo ish-aktore, modele dhe prezantuese televizive u cilësua si ministrja më e bukur në botë.

Eva Kylie

Ish prezantuesja televizive e zgjedhur në Parlamentin grek në vitin 2007. Ajo është gjithashtu anëtare e Parlamentit Evropian që nga viti 2014.

Ajo u diplomua për arkitekturë dhe ndërtim, si dhe përfundoi studimet pasuniversitare për politikën evropiane.

Ana Maria Galoyan

Kjo bukuroshe është në krye të lëvizjes evropiane estoneze. Ai konsiderohet si një nga njerëzit më me ndikim në Estoni. Por u përfol edhe se ajo akuzohej për përvetësim fondesh dhe shpenzime për produkte kozmetike.

Vera Lishka

Vera Liska është një ish-notare austriake e cila garoi për vendin e saj në Lojërat Olimpike Verore 1996 në Atlanta. Në Kampionatin Evropian 1996, ajo fitoi Kampionatin Evropian.

Pas karrierës së saj në not, studion për gazetari dhe më 27 tetor 2003 hyn në politikë.

Nicole Minetti

Tekniku dentar u bë politikane dhe lidhej me ish-kryeministrin italian Silvio Berlusconi dhe për këtë arsye arriti në kopertinat e disa prej revistave më prestigjioze.

Nicole u hetua dhe më vonë u dënua për sjellje të pahijshme financiare gjatë mandatit të saj.

By vull