Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

KF Arsimi fiton miqësoren përballë Rabotniçki-t të ligës së parë

1 min read
– ✅
 Fitore shumë e rëndësishme për të ngritur moralin lartë ndaj një kundërshtari si Rabotnicki që luan në ligë të parë, dhe erdhi me formacion të plotë.
⚫️ Ekipi ynë kaloi herët në avantazh, edhe atë me golin e në minutën e 15’ për shifrat 1:0, shifra me të cilat mbaroi edhe pjesa e parë.
 Pjesën e dytë pas dominimit absolut tonit arritëm të shënojmë edhe dy herë, edhe atë me dhe .
⚫️ Fitore e vlefshme për ne, në prag të ndeshjes ndaj Borec që e luajmë javën e ardhshme, sidomos pasi bëhet fjalë për ekip serioz që graviton një ligë më lartë.