Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Ky është termi më i kërkuar në Google për vitin 2022 - Koha News
Ky është termi më i kërkuar në Google për vitin 2022 1

Google ka publikuar një listë me termat më të kërkuar në vitin 2022. Ai përfshin kërkimet më të zakonshme për terma, lajme dhe njerëz dhe mund të befasojë shumë njerëz.

Wordle renditet në vendin e parë në kërkime këtë vit në botë. Duket se këtë vit, miliona njerëz në mbarë botën e kanë luajtur lojën, dhe miliona kanë kërkuar gjithashtu se si ta marrin atë dhe çfarë është.

Nëse nuk jeni një prej tyre, Wordle është një lojë me hamendje fjalësh që është bërë jashtëzakonisht e njohur kohët e fundit. Objekti i lojës është të merret me mend një fjalë me pesë shkronja në gjashtë përpjekje. Nëse shtypni shkronjën e duhur në vendin e duhur, pllaka bëhet e gjelbër. Nëse shkronja e duhur është në vendin e gabuar, ju merrni të verdhë. Gri do të thotë se shkronja nuk është fare në fjalë.

New York Times bleu Wordle në fund të janarit të këtij viti.

Mbretëresha Elizabeth, kriket, Ukrainë

Termi i dytë më i kërkuar në Google është India vs. Anglia. Skuadra indiane e kriketit udhëtoi në Angli në korrik 2022 për të luajtur tre ndeshje Ndërkombëtare të Një Dite (ODI) dhe tre ndeshje të Twenty20 International (T20I) kundër ekipit të kriketit të Anglisë. Për disa arsye, miliona njerëz në mbarë botën ishin të interesuar për këtë.

Termi i tretë më i kërkuar në Google në Google është Ukraina. Në shkurt të këtij viti filloi agresioni rus kundër Ukrainës dhe miliona njerëz në mbarë botën kërkuan lajme për luftën.

E dhëna e katërt e Google është Mbretëresha Elizabeth, e cila vdiq në shtator të këtij viti. Ceremonitë pas vdekjes së saj u ndoqën nga miliona në mbarë botën dhe interesi për jetën e saj dhe familjen mbretërore u rrit në qiell. Pas vdekjes së Elizabeth II, djali i saj i madh Charles u bë mbret. Këto ishin ceremoni që shumica e britanikëve nuk i kishin parë kurrë, pasi hera e fundit që një gjë e tillë ndodhi ishte në vitin 1952.

Termi i pestë më i kërkuar në Google lidhet gjithashtu me kriket. Ekipi indian i kriketit dhe ndeshja e tij kundër ekipit të Afrikës së Jugut u kontrolluan masivisht.

Johnny Depp është personi më i kërkuar në Google këtë vit dhe Novak Gjokovic u bë atleti më i kërkuar në Google pas aventurave të tij në Australi.

 

 

 

By vull