Ali Ahmeti nesër në Tiranë, do të takohet me Edi Ramën

Kohanews Admin

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti bashkë me funksionarë të tjerë të partisë, nesër do të vizitojnë Tiranën.

Siç bëhet e ditur, në kuadër të vizitës Ahmeti pritet të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Vizita është e formatit të njëjtë sikurse ajo që u realizua kohë më parë në Prishtinë, kur Ahmeti me ministrat e BDI-së u takua me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ministra të tjerë të Qeverisë së Kosovës.

Në këtë takim qe diskutuar për projektet infrastrukturore dhe turistike që i lidhin Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën.

Next Post

Drejtori i FSSH Ahmeti bashkë me drejtorët Elezi dhe Fazliu në takim me ministrin Sali: Avancojmë kushtet në Klinikën e Tetovës

Takim i frytshëm pune me Ministrin e shëndetësisë, Dr. Bekim Sali, dhe me drejtorët e Spitalit Klinik të Tetovës, Dr. Amir Elezi dhe z. Armend Fazliu. Ministria e Shëndetësisë dhe Fondi për Sigurim Shëndetësor, do të vazhdojnë të jenë krah Spitalit Klinik të Tetovës, për tu avansuar edhe më tej […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: