Ali Ahmeti përkujton Luan Haradinaj: Ra kur çdo gjë ishte e çiltër, fisnike, ideale, e dlirë

Blerand Rexhepi

U bënë 23 vite pa Luanin. Iku shumë herët, ra për ti hapur rrugë lirisë, shtetit të Kosovës, bashkimit, jetës më të mirë.

Luani ra kur çdo gjë ishte e çiltër, fisnike, ideale, e dlirë, si dashuria për atdheun, si gatishmëria për sakrificë sublime, si ëndrra për liri.

Luan vëlla, me përmallim të kujtoj dhe në kujtesen time ke mbet po ai, Luani i UÇKsë me vrull rinor dhe patriotizēm të pashoq.

Lavdi heroit Luan Haradinaj!
Lavdi Ushtrive tona Çlirimtare!

Ali Ahmeti

U bënë 23 vite pa Luanin. Iku shumë herët, ra për ti hapur rrugë lirisë, shtetit të Kosovës, bashkimit, jetës më të…

Gepostet von Ali Ahmeti am Mittwoch, 6. Mai 2020

Next Post

Grubi: Nuk ka kthim prapa nga dygjuhësia, NATO dhe BE-ja

Partia e Ali Ahmetit nuk do të bëj koalicion pas-zgjedhor me partitë që janë kundër Marrëveshjes së Ohrit, Marrëveshjes së Prespës dhe Marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë. Deputeti i BDI-së Artan Grubi në një intervistë për Gazetën Express në Maqedoni tha se këto janë linjat e kuqe të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: