Ankesat e “Titanik 2” të Mijalkov dhe Thaçit sot në Apel

vull

Gjykata e Apelit do të vendosë sot për ankesat e të akuzuarwve pwr rastin Titanik 2 , Sasho Mijalkov dhe Menduh Thaçi, dhe ish anëtarët e KSHZ-së, pasi Gjykata Penale i dënoi ata në mars të këtij viti në burg nga tre deri në katër vjet e gjysmë për parregullsi zgjedhore nw zgjedhjet lokale të vitit 2013.

Prokurori i lartë publik Sonja Simovska do të marrë vendin e prokurorëve Fatime Fetai dhe Gavril Bubevski.

Kjo vjen pasi çështjet e PSP-së u morën nga prokuroria e shtetit.

Next Post

Ali Ahmeti: BDI ngadhnjen sepse ngërthen në vete gjenerata të tëra sakrificash e veprimesh

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti para të kuvendarëve dhe anëtarëve në Tetovë ju rikujtoi se në atë sallë ishte themeluar Bashkimi Demokratik për Integrim dhe se para 17-të viteve ka patur shumë emocione tek të gjithë ata njerëz që ishin prezent brenda dhe jashtë saj nga të gjitha trojet. “Sot […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: