Besa opozita e vërtet shqiptare:LSDM pranon kërkesën për grafën etnike në letërnjoftime

vull

Alsat mëson se Lëvizja Besa dhe LSDM kanë arritur marrëveshje për dorëzimin e propozomi-Ligjit për letërnjoftime në procedurë parlamentare, në këmbim të mbështetjes së Ligjit për Prokurorinë Publike.

Sipas burimeve brenda LSDM-së, propozimi është harmonizuar në bashkëpunim me deputetët e Lëvizjes Besa dhe miratimi i tij pritet para shpërndarjes së Kuvendit.(koha.mk)

Next Post

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit, LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë përmes kinse mosvotimit të ligjeve të rëndësishme, por nuk është ky problemi. Duke iu referuar asaj […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: