Bexheti: Nuk duhet të keqpërdoret tragjedia, komunat nuk kanë të bëjnë me këtë punë!

Kohanews Admin

Në një intervistë të dhënë mbrëmë për Tv Klan Maqedoni, rektori I UEJL akademik Abdylmenaf Bexheti, ka kërkuar nga partite politike që të mos politizojnë rastin e tragjedisë së 8 shtatorit në Tetovë. I pyetur për kërkesën e partive politike për dorëheqje madje edhe të kryetares së komunës së Tetovës lidhur me këtë rast, ai theksoi se, sipas ligjieve në fuqi, komunat dhe jo vetem komuna e Tetovës, port ë gjitha komunat në vend, nuk kanë ingerenca për sa i përket menaxhimit të objekteve shëndetësore, dhe se këto ingerenca janë plotësisht të centralizuara.

Ai gjithashtu theksoi se është pak sa paradoksale që përgjegjësi për këto çështje të kërkohet në zgjedhjet lokale.

Për më shumë ndiqni videon në vazhdim:

Next Post

Lajmet e rreme të Mickoskit hasën në “treguesin e së vërtetës” Zaev

Veprimet e përgjegjshme, duke treguar respekt për kundërshtarin politik dhe duke dhënë deklarata të zgjedhura me kujdes të mbështetura me fakte në duelin e mbrëmshëm konfirmuan se kryeministri Zoran Zaev ka një plan për të ardhmen, ndërsa sondazhet tregojnë se qytetarët dinë ta njohin atë. Nga ana tjetër, lideri i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: