“Bllaca 99”, sot vihet gurthemeli i Muzeut të gjenocidit serb

vull

Sot bëhet vënia e gurthemelit të Muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”, në fshatin me të njëjtën emër të komunës së Hanit të Elezit.“Në kujtim të eksodit të ‘99-ës dhe të rënëve për liri, dëshmorëve dhe të zhdukurve, Zyra e Kryeministrit organizon ceremoninë e vënies së gurthemelit të Muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”, thuhet në njoftimin e zyrës së kryeministrit.

Next Post

RADESKI: ‘PËRJETOJ NJË FILLIM TË RI ME SHKËNDIJËN’

Pesë fitore të njëpasnjëshme në kampionat kanë çuar kuqezinjtë në 12-të pikë larg vendit të dytë dhe në kushte kur titulli i kampionit duket se afrohet me hapa të sigurtë, krejt e natyrshme është atmosfera e shkëlqyeshme brenda grupit. Kreu, fitoret, seria pozitive, paraqitjet e mira gjithsesi se janë arsyet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: