Bushi uron fillimin e Ramazanit: Ky muaj i shenjtë është kohë sprove dhe mundësi ndërgjegje të pastër

Kohanews Admin
Zëvendësministri i Punëve të brendshme, Nazim Bushi përmes një postimi në rrjetet sociale ka uruar besimtarët me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.
Të nderuar besimtarë,
Në prag të muajit të shenjt të Ramazanit uroj që gjithsecili nga ne të përfshihet nga një vështrim gëzimesh e mendimesh plot dritë.
Vëllezër e motra, ky muaj i shenjtë është një kohë sprove dhe një mundësi shumë e mirë për një ndërgjegje të pastër. Është muaj i një detyrimi sublim për çdo besimtar i cili pranon sakrificën në shenjë devotshmërie ndaj Zotit.
Lutje të pranuara e agjërim të lehtë!
https://www.facebook.com/photo?fbid=660523565105366&set=a.605873640570359

Next Post

Struga Trim Lumi me 3 pikë të plota, për 90 minuta rikthehet në formacion mesfushori Ard Kasami!

Ekipi i Struga Trim Lum i është kthyer fitores këtë të shtunë kundër Rabotniçkit në Shkup. Kanë qenë djelmoshat e strategut Zaharievski që kanë shënuar të parët nëpërmjet Abdylhadi Jahja në minitën e 13, në pjesën e dytë nga penaltia shënon lojtari i cili asistoi golin e parë Bujamin Shabani […]

Subscribe US Now