Drejtori Memedi dhe kryeministri Zaev inspektojnë punimet në Krivogashtani-Zhitoshë

Kohanews Admin

Kryeministri i RMV-së, Zoran Zaev së bashku me drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë së Veriut”, Bekim Memeti, sot kanë inspektuar punimet në aksin rrugor Krivogashtani-Zhitoshë.

“Investojmë në projekte infrastrukturore për të përmirësuar kushtet e jetesës së qytetarëve, për një standard më të lartë jetese dhe një përshpejtim të zhvillimit ekonomik.

Me ministrin Boçvarski, kryetarët e komunave të Krushevës, Krivogashtanit dhe Dolnenit dhe drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë së Veriut”, inspektuam rrugën Krivogashtani – Zhitoshe.

Pas më shumë se 25 vjetësh, kjo rrugë 10 km e gjatë po rindërtohet, e cila ka një rëndësi të madhe për të gjithë rajonin” ka shkruar Zaev përmers Facebook.

 

Next Post

Si u shndëruan protestat kundër vaksinës në tubime të opozitës VMRO-DPMNE dhe E Majta?

Me mesazhe politike dhe retorikë partiake kaluan protestat para Parlamentit dhe Qeverisë, të cilat fillimisht ishin planifikuar, siç thonë organizatorët, kundër vaksinimit dhe respektimit të të drejtave të njeriut. Mes protestuesve ishin njerëz me bluza me motive nga partitë opozitare, dhe disa prej tyre thanë nga foltorja se qeveria kishte […]

Subscribe US Now