Dy ditëve në vijim do të ketë shtim të vranësirave e vende-vende

vull

Një front i ftohtë që pritet të depërtojë nga Evropa qendrore në lindje të rajonit do të sjellë ditëve në vijim ndryshim të kushteve meteorologjike.

Dy ditëve në vijim do të ketë shtim të vranësirave e vende-vende priten mundësi edhe për reshje të dobëta shiu, kryesisht në natën në mes së martës dhe mërkurës.

 

Në aspektin termik edhe temperaturat do të pësojnë një rënie të theksuar nga vlerat e larta që mbizotëruan këto ditë.

Për sot, meteorologët parashikojnë intervale më të gjata me diell gjatë paradites. Gjatë ditës dhe në mbrëmje vranësirat do të shtohen, e më vonë mundësi për riga lokale shiu.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në 17 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 27 deri në 29 gradë celsius.

 

Do të fryjë erë mesatare dhe e fuqishme nga verilindja 4-14m/s. Indeksi UV: 7.

Next Post

Në fillim të tetorit, qytetarët e RMV-së do të munden t’i nxjerrin dokumentet në formë elektronike

Prej në fillim të tetorit, do të vihet në përdorim portali i ri nacional për shërbime elektronike i cili qytetarëve do t’u mundësojë që, përveç procedurës aktuale, dokumentet t’i marrim në mënyrë elektronike, gjegjësisht vetëm me disa klikime, duke i mënjanuar procedurat burokratike, shëtitjet prej në sporteli në sportel dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: