Filipçe: Rritet numri i personave në gjendje kritike në spitalin “8 Shtatori”

vull

Nga 28 pacientët që ndodhen në spitalin “8 shtatori”, 6 prej tyre do të lëshohen në kurim shtëpiak. Siç njoftoi ministri Venko Filipçe numri i personave që janë në kujdes intensiv, rritet në 6, pasi gjendja e tyre është kritike. Drejtori i spitalit Hristijan Kostov edhe njëherë potencoi se ky spital nuk ka nevojë për pasi ka parë që përmes rrjetit social facebook qytetarët po mobilizohen për të dhënë gjak. Kështu ai siguroi se ky spital ka të gjitha grupet e nevojshme te gjakut dhe për momentin nuk kanë nevojë për gjak.

Next Post

Pronari i “Durmo Turs”: Autobusi ishte në rregull, shoferi e ka humbur kontrollin (VIDEO)

Pronari i kompanisë “Durmo Turs”, Durmish Beluli, në një deklaratë për televizionin “24 Vesti” thotë se autobusi i cili është rrotulluar ku humbën jetën 14 persona ka qenë teknikisht mirë, por thotë se shoferi e ka humbur kontrollin ndaj vetvetes. Ai në deklaratë thotë se të punësuarit në kompani janë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: