Florim Besimi në krye të Degës së BDI-së në Tetovë

vull

Kuvendarët e Bashkimit Demokratik për Integrim për kryetar të Degës së kësaj partie në Tetovë, gjatë procesit të votimit në Kuvendin Zgjedhor janë përcaktuar që me 84 vota pro të votojnë në favor të Florim Besimit ndërkaq kundër kandidati I tij Festim Halili arriti të marrë besimin e 36 kuvendarëve, të pavlefshme u shpallën 4 fletëvotimi.

Bashkimi Demokratik për Integrim me sukses ka përmbyllur zgjedhje në degët e saja në tërë vendin e  Republikën e Maqedonisë së Veriut me çka tani pritet që të mbaj edhe Kongresin ku do të zgjidhet kryetari dhe anëtarësia e re e./KohaNews

Next Post

Grubi, përshëndet oponentët: Me 12 Prill do të fitojmë 5 me 1

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi sot nga Tetova ju çoi selame gjithë partive politike, se në zgjedhjet e 12 Prillit BDI-ja do të fitojë 5 me 1. “Kjo sallë para pak çastesh kishte kongres, ndërsa ne si BDI kemi kuvend dege, dhe imagjioni fuqinë tonë, andaj me 15 prill do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: