Gajser:Zaev do të zëvendësohet për disa muaj,Presidenti i shtetit mundet qetësisht të emërojë kryeministër të ri

vull

Gazetari i “La verita”,Laris Gajser ,i cili i publikoi incizimet në aferën “Reket”,në një intervistë për Radio Ognishce ka folur për dëshmitë në aferën Reket ,implikimet politike ,sundimin e Ligjit  në Maqedoni dhe heshtjen e Brukselit informon Faktiditor.ch

 

Ky ekspert  gjeopolitik Slloven siç transmeton Netpres,ka thënë se shumica e politikanëve dhe sistemi gjyqësor në Maqedoninë e Veriut janë të korruptuar  dhe siç është shprehur këtë e kanë treguar incizimet që u publikuan në gazetën italiane “La verita”

 

Shihet qartë se pjesa e madhe e politikanëve dhe sistemi i drejtësisë janë të korruptuara ,Incizimet që i kemi marrë tregojnë se deri ku mund të arrijnë thotë Gajser .

Next Post

Tashmë mund të kaloni më lehtë mes llogarive të e-mail-it në Gmail

Një alternativë tjetër është duke klikuar mbi foton e profilit dhe selektuar llogarinë e dëshiruar nga lista e plotë e tyre.   Sot është më e thjeshtë për të kaluar mes llogarive të ndryshme Gmail në Android që në iOS ka ekzistuar prej kohësh.   Android Police raportoi se versioni […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: