Gëzuar festën e Krishtlindjeve ortodokse, në emër të Universitetit të Tetovës

vull

Në emër të Universitetit të Tetovës, të gjithë besimtarëve ortodoksë ua uroj festën e Krishtlindjeve.

Urojmë që kjo festë fetare, bashkëkombëseve, bashkëqytetarëve tanë dhe jo vetëm t’ju sjellë
shëndet, paqe dhe lumturi. Në frymën e respektit dhe harmonisë ndërfetare të vijojmë të punojmë për mirëqenien e qytetarëve tanë, duke ecur përpara me hapa të sigurt drejt një shoqërie të përparuar.

Gëzuar festën e Krishtlindjeve!

 

Prof. Dr. Vullnet Ameti
Rektor i Universitetit të Tetovës

Next Post

Thaçi: PDSH garon e vetme

Në zgjedhjet e 12 prillit, PDSH do të garojë e vetme, ka deklaruar lideri i kësaj partie, Menduh Thaçi, i cili thotë se subjekti i tij nuk preferon koalicionime parazgjedhore. Thaçi la të hapur mundësinë për koalicionim paszgjedhor me partnerin i cili do t’i plotësojë dy parakushte, mospërfshirjen e BDI-së […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: