Grubi kërkon veting për të gjiithë gjykatësit, prokurorët dhe politikanët

vull

Deputeti dhe Sekretari Organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, duke reaguar për zhvillimet në rastin Reket ka thënë që Vetingu është zgjidhje e situatës kritike në gjyqësor, por edhe ka përshëndetur faktin që partitë opozitare shqiptare po i bashkangjiten BDI-së duke përqafuar politikën programore të BDI për drejtësi joselektive dhe veting.

 

 

“Ne e denoncuam drejtësinë selektive dhe ofruam instrumentin e vetingut për gjykatësit, prokurorët dhe politikanët për ta luftuar këtë selektivitet të porositur me tendencë politiko-koruptive.

 

 

Qytetarët e pranuan dhe e përshëndetën këtë shtyllë tonën programore me bindjen që ne do t’ia dalim, ndërsa dita ditës edhe partitë opozitare po e përqafojnë dhe e vënë në përdorim narativin, politikat tona.” shkruan Grubi në Facebook.

Next Post

Kjo është shqiptarja që po ‘çmend’ të gjithë në Instagram (FOTO)

Ish-banorja e Big Brothjer, Armela është mjaftë aktive në rrjetet sociale Ajo ka filluar të bëhet tejet aktive në llogarinë e saj në Instagram, kështu pozat tejet joshëse në bikini nuk po mungojnë. Zeshkania seksi sapo ‘goditi’ edhe me një tjetër imazh ku ka treguar linjat perfekte trupore.     […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: