Grubi: Konfirmuam kandidaturën e Ali Jaoskit, fitore në rrethin e parë në Pllasnicë

Kohanews Admin
0 0
Read Time:48 Second

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka vizituar sot fshatin Pregllovë të Komunës së Pllasnicës për të shënuar përfundimin e projektit të rrjetit të ri të ujësjellësit në gjatësi prej 5,5 kilometra.

Në postimin e tij përmes rrjetit social Facebook, Grubi ka theksuar se për realizimin e këtij projekti infrastrukturor, Qeveria ka ndarë mjete në vlerë prej 9 milionë denarë duke rregulluar kështu çështjen e ujit për pije në fshatin Pregllovë dhe në vetë komunën e Pllasnicës.

“Përkujdesi i vazhdueshëm për rregullimin e infrastrukturës nëntokësore është i një rëndësie të jashtëzakonshme për jetën e banorëve dhe prioritet i vazhdueshëm në agjendën e punës së qeverisë dhe kryetarëve të komunave të vendit tonë!” – është shprehur mes tjerash Grubi.

Ai poashtu ka shpërndarë për opinionin informatën për konfirmimin e kandidaturës së Ali Jaoskit për Komunën e Pllasnicës duke shprehur bindjen për fitoren e tij që në rreth të parë të zgjedhjeve lokale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi: Pregllova dhe Pllasnica me rrjet të ri të ujësjellësit

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka vizituar sot fshatin Pregllovë të Komunës së Pllasnicës për të shënuar përfundimin e projektit të rrjetit të ri të ujësjellësit në gjatësi prej 5,5 kilometra. Në postimin e tij përmes rrjetit social Facebook, Grubi ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: