Grubi: Me plot bindje e them se kryeministri shqiptar do të bëhet

Kohanews Admin
0 0
Read Time:29 Second

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sonte ka qenë i ftuar në Click Plus ku ka folur për çështjet e fundit të cilat po ndodhin në vendin tonë.

Në pyetjen se a do të bëhet kryministri shqiptar Grubi u shpreh kështu: “Absolutisht se kryeministri shqiptar do të bëhet. Me gjithë bindjen e plotë absolute e them se do të bëhet. Këtë e kemi diskutuar edhe me kryetarin Ahmeti edhe me z.Zaev. Kjo është e shkruar që në 100 ditëshin e fundit kryeministri do të jetë shqiptar”, është shprehur Grubi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi në Click Plus: Pa ndihmën e SHBA-ve, Maqedonia e Veriut nuk do të ishte anëtare e NATO-së

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sonte në emisionin Click plus në pyetjen se misioneri Escobar nga SHBA-ja me çfarë porosi erdhi këtu ai tha se pa SHBA-të Maqedonia e Veriut nuk do të ishte anëtarë i NATO-së. “Pa SHBA-të Maqedonia e Veriut nuk do të ishte anëtarë i NATO-s, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: