Grubi në Click plus: Mickoski ka thënë PO për Kryeministrin shqiptar me këtë përbërje qeveritare

Kohanews Admin
0 0
Read Time:37 Second

Zëvendëskryeminsitri i parë, Artan Grubi në ClickPlus në TV21, bëri të ditur se Mickoski e ka pranuar kryeministrin shqiptar në 100 ditëshin e fundit të Qeverisë.

Po më thoni publikisht z.Mickoski ka thënë PO për kryeministër shqiptar?

Artan Grubi: “Në këtë përbërje qeveritare PO”.

Në 100 ditëshin e Qeverisë të kësaj apo asaj që do të vi gjatë vitit ri që po thoni.

Artan Grubi: Do të thotë ishte biseda në kontekstin për shpërbërjen e kësaj shumice, zgjedhjes së qeverisë 100 ditëshe për zbatimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në këtë pranverë me kryeministër shqiptar dhe me përfshirjen edhe të opozitës si pjesë e Qeverisë teknike”.

Ishte takim mes jush, z.Mickoski, z.Ahmetit, z.Zaev?

Artan Grubi: “Mes z.Ahmetit dhe z.Mickoski”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Tre Ministra shqiptarë në Londër

Me ftesë të Liz Tras, Sekretares Shtetërore për Punë të Jashtme të Britanisë së Madhe, sot në Londër Bujar Osmani po merrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor. Në takim të ftuar special janë edhe i angazhuari special për BP nga Britania e Madhe, Sir Stuart […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: