Grubi në Click Plus: Nuk kemi mbajtur peng Zaevin në asnjë moment

Kohanews Admin
0 0
Read Time:38 Second

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sonte në emisionin Click Plus tha se ai dhe kryetari Ali Ahmeti apsolutisht nuk është e vërtet se e kanë mbajtuar peng Zoran Zaevin për të dhënë dorëheqje.

“Jo aspak nuk është e vërtetë, ka të bëj me kacafytje midis VMRO-së dhe LSDM-së të përditshme duke u munduar që tia ulë kredibilitetin njëri tjetrit dhe duke e përdorur BDI-në si një faktor i cili do mund të shkaktonte përçarje dhe ka për synim të shkakon përçarje midis koalicionit dhe se BDI-ja është partneri dominant në këtë shumicë parlamentare dhe të shkakton paknaqësi edhe tek partnerët tjerë, nuk është aspak e vërtetë as ne atë e as ai neve nuk ka për çka të na mbaj peng”, tha Grubi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi në Click plus: Zaev akoma është kryeministër, në LSDM tashmë ka një lider të ri

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sonte në emisionin Click plus tha se Zoran Zaev ende nuk është larguar nga Qeveria dhe është akoma Kryeministër i vendit. “Do të duhet të rrumbulaksohet i gjithë ky proces dhe vlerësoj që nga mesi i Janarit ndoshta edhe më vonë varësisht se si […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: