Grubi në Click plus: Zaev akoma është kryeministër, në LSDM tashmë ka një lider të ri

Kohanews Admin
0 0
Read Time:43 Second

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sonte në emisionin Click plus tha se Zoran Zaev ende nuk është larguar nga Qeveria dhe është akoma Kryeministër i vendit.

“Do të duhet të rrumbulaksohet i gjithë ky proces dhe vlerësoj që nga mesi i Janarit ndoshta edhe më vonë varësisht se si do arrijmë edhe marrëveshjen me Bullgarinë por gjithësesi se jo këtë vit, sipas negociatave apo bisedimeve të cilat i kemi deri më tani, ne kemi qenë të informuar në çdo hap të tij dhe të partisë së tij, ne për në krye të LSDM-së nuk kemi ndërhyrë asnjëherë sepse nuk është korekte, është parti në vete dhe ata vendosin për organet e tyre partiake kurse kemi folur gjithmonë për udhëheqjen e Qeverisë. Tash kemi një kryetar të ri të LSDM-së që është Kovaçevski dhe kemi kryeministrin që është Zaev”, deklaroi më tej Grubi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Dy mjekë në garë për Spitalin e Tetovës! Amir Elezi dhe Nexhbedin Karemani synojnë pozitën e drejtorit?

Pas dorëheqjes së drejtorit Florin Besimi nga Spitalit Klinik i Tetovës, i cili ishte nga radhët e BDI-së, dhe pas marrëveshjes Zaev – Gashi, në krye të këtij institucioni do të vijë një drejtor nga radhët e Alternativës. Në opinion po përfliten dy emra për drejtor të ardhshëm, mjeku Nexhbedin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: