Grubi në Programin 200: Më 14 Dhjetor presim një sinjal pozitiv

Kohanews Admin
0 0
Read Time:31 Second

Duke folur më tej mbi zhvillimet që po ndodhin mes dy vendeve, Grubi gjatë intervistës tha se do të ishte një arritje e madhe sikur vendi më 14 Dhjetor të merr një sinjal pozitiv.

“Optimizmi vjen nga disponimi i informacionit, dmth kemi informacion të plotë për zhvillimet mes Shkupit dhe Sofjes. Me vetëbesim të plotë se kjo çështje të tejkalohet, ne po provojmë që më 14 Dhjetor në mbledhjen e Këshillit të çështjeve të përgjithshme të BE-së të kemi sinjalin e parë pozitiv që do të hapte dyert në formën e anëtarësimit të Maqedonisë në NATO, kur u bë fakt i kryer”, tha Grubi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi në Programin 200: Nuk do e lëmë vendin në mëshirë të forcave të errëta

Duke folur më tej në Programin 200 të Alsat, Zëvendëskryeministri i parë Grubi ka theksuar se BDI nuk do të heq dorë nga anëtarësimi i vendit në Bashkimin Europian. “Ne jemi të gatshëm me përgjigjet që mendojmë se akomodojnë pozitat bullgare dhe do mundësojnë ç’bllokimin e Bulgarisë për datën e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: