Grubi: Një vit në NATO dhe pjesë e pandarë e komunitetit euroamerikan

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të një vjetorit të anëtarësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO.

“Kisha nderin e madh të cilin ma deleguat ju të dashur qytetarë për të qenë deputet i Kuvendit të vendit tonë në kohën kur Maqedonia e Veriut u anëtarësua në NATO. Jam shumë krenar që bashkë me kolegët deputetë dhe prijësin tonë Ali Ahmeti ishim pjesë kyçe dhe vendimtare e një nga vendimeve më të rëndësishme për të ardhmen tonë.

Një vit në NATO dhe pjesë e pandarë e komunitetit euroamerikan”, ka shkruar kështu Grubi me këtë rast.

Next Post

Thirrjet për vorio-epirin në paradën ushtarake greke, PDIU: Heshtja e Ramës miraton pretendimet e Athinës (Film)

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet dënon thirrjet për të ashtuquajturin vorio-epir, gjatë paradës ushtarake greke, në kuadër të festës kombëtare të Greqisë. Gjatë një deklarate për mediat, PDIU i konsideron thirrjet si provokim dhe rikthim të fantazmave të vjetra të Greqisë për pretendime territoriale, në një kohë kur të dyja […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: