Hapja e shtabit të LSDM-së dhe VMRO-së në Lagjen e Trimave sinjal i keq për partitë shqiptare

vull

Pas hapjes së shtabeve nga partitë maqedonase LSDM dhe VMRO në lagjen e Trimave në Kumanovë, ka reaguar gazetari Berat Azizi duke theksuar se ky është një lajm i keq për partitë e përgjumura shqiptare. Supas Azizit hapja e shtabit të VMRO-së në këtë zonë është edhe dobësi e Zaevit por edhe të partive shqiptare që premtuan shumë dhe nuk realizuan asgjë., përcjell TS,

“Hapje e shtabit te LSDM dhe VMRO-s ne lagjen e Trimave ne Kumanove, eshte nje sinjal i keq per partite e pergjumura shqiptare. Tashme edhe VMRO fillon te shtrihet ne terrenin politik shqiptar dikur te pamposhtur. Pastaj VMRO me hapjen e shtabit ne kete zone pas 6 viteve tregon dobesine jo vetem te Zaevit, por edhe te partive politike shqiptare te cilat premtuna shume, dhe ne fakt nuk arriten ta mbrojne popullaten e kesaj ane e cila gjithnje e me teper po iken drejt vendeve evropiane” ka shkruar Berat Azizi

Ndryshe partitë politike maqedonase kanë nisur fushatën parazgjedhore për zhjedhjet presidenciale që do të mbahen në prill të këtij viti. /TS/

Next Post

Akili nga Tetova vuan nga sëmundja e rëndë që i ka goditur sytë!

Të premten në ora 9 e ka operacionin në sy i cili kushton 4 mijë euro… por, familja e tij nuk munden që ta mbulojnë këtë shumë! Ata kërkojnë dorën e çdo besimtari që mund t’u ofrojë ndihmë për këtë engjëll të vogël! Numri për kontakt i familjes: 072239142

Subscribe US Now

%d bloggers like this: