Haradinaj flet për ekstradimin e Grupit të Kumanovës

vull

Është mirë të kërkohet ekstradimi i Grupit të Kumanovës dhe kjo duhet të bëhet, nëse nuk shpallen të pafajshëm.

Kështu është shorehur Haradinaj mbrëmë në KTV, duke shpresuar edhe lirimin e tyre, transmeton agkencia e lajmeve INA.

 

 

 

Sipas tij, kjo është e mundur sepse Maqedonia e Veriut dhe Kosova kanë bashkëpunim në fushën e drejtësisë.

Haradinaj ka thënë se kjo do të ishte mirë për familjarët e tyre, të cilët po e vuajnë rëndë.

Next Post

Umit Karan dorëhiqet nga posti i trajnerit

Umit Karan zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e klubit tonë. Strategu turk vendosi që të largohet nga Çairi, duke dorëzuar dorëheqjen kryesisë së klubit. Karan për të sqaruar opionionit sportiv largimin e tij nga FC Shkupi, doli para gazetarëve në konferencë shtypi, duke folur për arsyet e dorëheqjes […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: