ITSHKSH u bë me shtëpi!

vull

Me kënaqësi të madhe, në prezencën e kryetarit Ali Ahmeti, nënkryetarit Mexhiti dhe Sekretarit organizativ të BDI-së, Artan Grubi, drejtorit të Institutit për Trashëgimi Shpirtërore e Kulturore Shqiptare, Skender Asani, u dorëzua Vendimi për shfrytëzim të përhershëm të objektit në të cilin vepron ky institucion.

Bëhet fjalë për objektin e njohur si ish-Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në bulevardin “Ilinden”, në Komunën e Karposhit, ku ITSHKSH-ja është e vendosur që në vitin 2010.

Next Post

Ministrja Xhaçka në Komandën e Forcës Ajrore: Masat e sigurisë konform bazës ligjore me NATO

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka vizitoi këtë të enjte Komandën e Forcës Ajrore, e cila ndodhet pak metra larg aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas. Prej mbrëmjes së të mërkurës, efektivë të Policisë Ushtarake bëjnë patrullimin e perimetrit të sigurisë së aeroportit, në territorin e të cilit ndodhet edhe pista […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: