Izet Mexhiti: 20 vite nga nisja e Luftës së Lavdishme të UÇK-së, janë 20 vitet e krenarisë kombëtare

vull

Postim në rrjetin social në facebook, i ish kryetarit të Komunës së Cairit, Izet Mexhiti:

16 shkurt 2001, është data e nisjes së një kapitulli të ri për kombin shqiptar dhe datë kur ra dëshmori i parë në Tanushë të Shkupit.
Dëshmorët janë gjithmonë në mesin tonë, amaneti i tyre është tingëllima që na ndërgjegjëson në çdo vepër që bëjmë.
Flijimi i tyre, do të jetë përkujtues i përjetshëm se si duhet kombi dhe si duhet vepruar për përparim më të mirë të tij dhe gjeneratave të reja!
Qoftë i përjetshëm kujtimi për dëshmorët e Lirisë! Lavdi!
Next Post

Digjet shtëpia, ndërron jetë një grua e moshuar

Para pak çastesh është djegur një shtëpi në fshatin Zhilçe të Komunës së Tearcës, nga kjo ngjarje ka humbur jetën një grua e cila nuk ka mundur të shpëtojë nga zjarri që e kaploi shtëpinë informon Televizioni Koha. Ekipet e zjarrfiksëve kanë arritur në vendngjarje kanë shuar dhe lokalizuar zjarrin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: