Kandidati i Besës për Tearcë, Memishi: Do të bashkëpunojmë me bizneset, mërgata jonë është infuzion

Kohanews Admin
0 0
Read Time:44 Second

Kandidati për kryetar të Tearcës nga Lëvizja Besa, Daut Memishi së bashku me kandidatin për Tetovën, Bilall Kasami dhe sekretarin Gjeneral Arjanit Hoxha kanë vizituar OEMVP-në, ku realizuan edhe takim me Nebi Hoxhën.

Në fjalën e tij Memishi ka deklaruar se komuna e Tearcës ka qenë më jo transparentja në vend. Më tej ai ka deklaruar se me qeverisjen e Besës do të rritet bashkëpunimi edhe me oden ekonomike dhe do t’ju ndihmohet bizneseve.

“Me qeverisjen tonë në pushtetin lokal me Komunën e Tearcës, komunikimi ynë me Odën Ekonomike do të jetë i vazhdueshëm, me të vetmin qëllim forcimin e bizneseve dhe tërheqjen e investimeve në komunën tonë. Banori i Tearcës duhet të jetë i informuar dhe duhet të ketë besim në institucionin. Do t’ju sigurojmë investime edhe nga mërgata jonë, që është infuzioni kryesor ekonomik për Rajonin e Pollogut“, ka deklaruar Memishi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

ALEANCA PËR SHQIPTARËT:Parlamenti urgjentisht të thirre seancë dhe të parashikojë 10 ditë shtesë për regjistrimin

Tash më që po afrohet fundi i regjistrimit, në adresën tonë kanë arritur shumë ankesa nga ana e qytetarëve të cilët ankohen se në shtëpitë e tyre nuk ka shkuar asnjë komisioner që t’i regjistrojë. Ky është skandal, sepse ligji obligon të shkohet në çdo amvisëri dhe të regjistrohet cdo […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: