Koalicioni ASh-AA e nis fushatën nga Aleksandri i Madh dhe Shkupi 2014

Blerand Rexhepi

Koalicioni ASH- AAA i cili sot u arrit dhe u nënshkrua nga lideri Ziadin Sela dhe Afrim Gashi për zgjedhjet e 12 Prillit nisi  fushatën nga Aleksandri i Madh dhe Shkupi 2104.

Pas koalicionit disa simpatizues së bashku me liderët e tyre e nisën fushatën nga Shkupi 2014 ku vërshuan edhe nga Çarshia e Shkupit.

Ky koalicon për shumë analistë është quajtur koalicion i pazareve e jo i interesave shqiptare, pasi si koalicion është mes një partie të pushtetit dhe partie opozitare.

Ndryshe në dokumentin e marrëveshjes  së bashkëpunimit shkruhet se të dy partitë do të bëjnë fushatë së bashku, do të kenë të njetjën moto për zgjedhje, do të përzgjedhin kandidatët për deputet së bashku, do të kenë shtabe të përbëashkëta dhe do të mbajnë tubime të dy liderët së bashku.

Next Post

Albana ylli i televizionit tani sjell brendin e çantave “Reine Ana”

Është padyshim një nga emrat më të njohur të ekranit shqiptar, që e ka konfirmuar talentin, zotësinë, stilin dhe elegancën sa herë është shfaqur në televizion. Albana Osmani është prezantuesja e disa formateve të sukseshme televizive në “Top Channel”, që së fundi po mungon. Ndërkohë që të gjjthë po pyesin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: