Koalicioni LSDM,BESA,PDSH?-Ali Ahmeti :”Nuk shoh unë asgjë në këtë”sojuz””

Blerand Rexhepi

“Nuk shoh unë asgjë në këtë”sojuz””, kështu ka deklaruar lideri i partisë më të madhe shqiptare Ali Ahmeti në pyetjen e gazetarëve rreth një koalicioni të mundshëm midis LSDM ,Besa dhe PDSH i përfolur shumë këtyre ditëve të fundit raporton Tetova sot.

Partia shqiptare BDI fituese e të gjitha cikleve zgjedhore Parlamentare dhe Vendore edhe kësaj rradhe më 12 Prill do të shkojë e vetme në zgjedhje.Krerët më të lartë të kësaj partie kanë thënë se BDI ka një koalicion dhe ai është koalicioni me shqiptarët që e mbështesin atë prej vitesh.

Next Post

Koalicioni LR-PDSH- ALTERNATIVA që në fillimet e saj duket koalicion joserioz

Koalicioni LR-PDSH- ALTERNATIVA që në fillimet e saj duket koalicion joserioz. Deklarata e kryetarit të LR-PDSH-së, Ziadin Sela, se “sfidon kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, z.Ali Ahmeti, në cilëndo qoftë Njësi zgjedhore”, është më shumë se budallallëk. Rikujtojmë se pikërisht në zgjedhjet lokale të vitit 2017, Sela humbi në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: