Kreu i Qendrës, Gerasimovski takon ambasadoren amerikane: Po thellojmë bashkëpunimin

Kohanews Admin

Thellimi i bashkëpunimit dhe aktiviteteve të reja të përbashkëta lokale me Ambasadën e SHBA-së – për këtë u dakorduam në takimin me ambasadoren e SHBA-së Kate Marie Burns.

Pata rastin t’i prezantoj personalisht ambasadores angazhimet dhe planet e mia për funksionimin e komunës, e cila do të përmirësojë ndjeshëm jetën e qytetarëve në Komunën Qendër, veçanërisht në fushën e ekologjisë dhe transparencës.

Falenderoj ambasadoren Burns për takimin e sotëm, i cili është një hap përpara në thellimin e bashkëpunimit të Komunës Qendër me Ambasadën Amerikane.

Next Post

Bisedë telefonike Osmani – Escobar

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Gabriel Escobar, Zëvendësndihmës Sekretarin e Shtetit dhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor. Temë diskutimi ishte invazioni i Rusisë mbi Ukrainën, me ç’rast Ministri Osmani riafirmoi pozicionin e shtetitpër dënim të ashpër të intervenimit ishtarak, duke […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: