Kryetari Dehari me nivelin qendror shënojnë 20 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Kohanews Admin

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, ka njoftuar se së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministrin për Sistem Politik dhe Mardhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi realizoi me sukses panel diskutim me temë: “Decentralizimi para dhe pas Marrëveshjes së Ohrit”.

Marrëveshja e Ohrit, e krijuar pas Luftës së UÇK-së, vuri në prioritet drejtat e shqiptarëve dhe perspektivës së jetës së përbashkët, të shqiptarëve, maqedonasve dhe të tjerëve në shtetin e përbashkët.

Postimi i plotë i kryetarit Dehari:

Me rastin e 20 vjetorit të Marrëveshjes Paqësore të Ohrit, Komuna e Kërçovës në bashkëpunim me Ministrinë për Sistem Politik dhe Mardhënie Ndërmjet Bashkësive realizoi me sukses panel diskutim me temë:
“Decentralizimi para dhe pas Marrëveshjes së Ohrit”.

Next Post

Ahmeti: Misioni i Hasan Prishtinës nuk ka mbaruar, vazhdon me rrugën drejt Bashkimit Europian

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ishte i pranishëm në Tribunën tematike “Kauzat shqiptare – para dhe pas Hasan Prishtinës”. Në fjalimin e tij para të pranishmëve, kryetari Ahmeti ka folur mbi rezistencën dhe lëvizjet politike e diplomatike. “Hasan Prishtina do të mbeteshte udhërrëfyes për tërë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: