Majk Pompeo në Ohër në takim me kreun shtetëror

vull

Sekretari shtetëror amerikan, Majk Pompeu sot do të arrij në Ohër ku do të ketë takim me Presidentin Stevo Pendarovski dhe Kryeministrin Zoran Zaev.

Pompeo do të mbaj takime të ndara me Presidentin Pendarovski dhe Kryeministrin Zaev, transmeton KohaNews.

 

Siç bëhet e ditur bisedimet do të jenë të fokusuara në sferën e sigurisë dhe mundësit e zhvillimit ekonomikë të vendit.

 

Ndërkaq duke patur rolin negativ të Rusisë në Ballkan do të jetë edhe si tek diskutimi roli i saj si destabilizuese e rajonit.

 

Popemu vizitën e tij e nisi në Vatikan dhe më pas vazhdoi për në Mal të Zi, ndërkaq pas vizitës që do i bëjë vendit tonë do të shkojë në Greqi./KohaNews

Next Post

Fetai, kërkoi sqarim se deri kur është procedura për ekstradimin e të akuzuarve për rastin “Monstra”

Gjatë seancës së sotshme për rastin “Monstra”, Prokurorja, Fatime Fetai në seancën e sotshme në Gjykatën Themelore Shkupi 1,  kërkoi nga gjykata që të kërkoj nga Ministria e Drejtësisë për përgjigje konkrete se deri kur është procedura për ekstradimin e Alil Demirit dhe Agim Ismailoviq të cilët gjenden në Kosovë, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: