Mehazi: Sela është burrec, Gashi është burrë

vull

Analisti tetovar, Sulejman Mehazi thotë se lideri i Aleancës për, Shqiptarët Ziadin Sela është burrec ndërsa lideri i Alternativës, Afrim Gashi është burrë. Ai këto konstatime përcjell TS, i bën pasi Sela kandidon në zonën gjashtë e jo në zonën pesë në Strugë.

“Ketu burrec del vetem Zijadin Sela, kurse burrë është Afrim Gashi që do kandidohet në zonën e vet të Shkupit, burra janë edhe Ali Ahmeti, Menduh Thaçi, Bilall Kasami e Vesel Mehmeti që do kandidohen në zonat e vendlindjeve të tyre” ka shkruar Mehazi, transmeton TS.

Ndryshe koalicioni ASH – Alterantiva nuk është pritur mirë në opinion, pasi nuk është koalicion opozitarë sepse Alterantiva e Afrim Gashit është pjesë e qeverisë LSDM- BDI. Ky koalicon mes ASH dhe Alterantivës ka ngjallur shumë paknaqësi edhe në degët e ASh-së në disa komuna ku sot këshilltari i ASH-së në komunën e Zhelinës dha dorëheqje nga partia e Ziadin Selës./TS/

Next Post

Kërcënohet analisti Sulejman Mehazi nga njerëzit e Selës, “Janë Thaçista të dobët”

Analisti tetovar, Sulejman Mehazi është kërcënuar nga aktivist të Ziadin Selës. Ai në profilin e tij në FB thotë se njerëzit e Selës janë Thaçista të dobët. Siç mësohet Mehazi është kërcënuar pas kritikave të ashpra koalicionit ASH – Alternativa, përcjell TS. “Shikoni çfarë sorte janë këta te Seles, në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: