Menduh Thaçi priti në takim Ambasadorin e Kosovës, Gjergj Dedaj

vull

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi sot priti në takim ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj.Në takim u diskutua për situatën aktuale politike në vend dhe rajon, për proceset euroatlantike, si dhe për dialogun Prishtinë – Beograd.Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi uroi ambasadorin Dedaj për emërimin në krye të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Shkup, duke vlerësuar lartë bashkëpunimi mes të dy vendeve, si dhe hapërtimin e përbashkët në drejtim të integrimeve euroatlantike.

Next Post

Shqipëria e Bashkuar do të jetësohet vetëm me Shqiptarizëm, kurrsesi jo me turkofilizëm, serbofilizëm dhe grekofilizëm

  Nga Kastriot Berishaj Plaga më e madhe e mijëra vite pushtim të egër anadollak është se fara e zezë aziatike e ka infektuar trurin e disave që flasin shqip, prandaj shpesh herë gjatë historisë veprimtarët më të mëdhenjë të çështjes kombëtare janë lënë vetëm, vrarë nga fara e zezë tradhtare […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: