Miloshoski: Presim që shoqja e Boki 13-të,Renata Deskoska të japë dorëheqjen

vull

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski kërkoi sot dorëheqjen e ministres për Drejtësi, Renata Deskoska, pasi që Kuvendi sot vendosi që në procedurë të shkurtuar të miratohet Propozim-Ligji për Prokurorin publike me të cilën do të duhet të zgjidhet statusi i Prokurorisë Speciale Publike.

 

“Kërkojmë nga shoqja e Boki 13-të, Renata Deskoska që të jap dorëheqje pasi që në mandatin e saj ka më tepër skandale politike dhe gjyqësore,” theksoi Miloshoski për rastin “Zhvatja”

 

Sipas Miloshoskit është keqpërdorur flamuri evropian që të sillet Propozim-ligji për Prokurorin Publike. Gjithsesi se sot VMRO-PDMNE do të marr pjesë në debatin për amendamentet pas propozimit për zgjidhje ligjore.

 

Next Post

Pse duhet të brengoseni nëse ju shfaqet një gungë në dorë

Kur na shfaqen plagë apo gunga në pëllëmbë të dorës, kyç apo gishta, ne kemi tendenca t’i fajësojmë lëndimet për këtë, kafshimet nga insektet, etj. Sidoqoftë, simptoma të tilla shpeshherë mund të jenë edhe indikatorë të problemeve më serioze shëndetësore, transmeton Telegrafi. Ekspertët kanë treguar se përse duhet ta trajtoni […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: