Ministri Çupi priti në takim drejtorin Emini: Rëndësinë e krijimit dhe implementimit të platformës “Biznes diaspora”

Kohanews Admin
Sot prita në vizitë pune drejtorin e Agjencisë për investime të huaja dhe promovimin e eksportit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, z. Bekim Emini.
Bashkërisht biseduam për rëndësinë e krijimit dhe implementimit të ashtuquajturës “Biznes diaspora”, gjegjësisht bazën e të dhënave për çdo sipërmarrës të suksesshëm në diasporë dhe promovimin e mundësive dhe mbështetjen shtetërore për investimet e tyre në vendlindje.

Next Post

Grubi: Kritikat e kanë forcuar edhe më shumë BDI-në!

Duke folur për takimin “surprizë”, mes kryeministrit Kurti-Ahmeti, zëvendës kryeministri I parë, Artan Grubi tha se ky nuk është takimi I parë mes liderit të BDI-së dhe kryeministrit Kurti, njofton Indeks.mk Zëvendës kryeministri tha se takime mes Ahmetit dhe Kurtit ka pasur edhe në Reçicë në orë të vona dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: