NP “Rrugët e Maqedonisë ” me punë voluminoze, drejtori Bekim Memedi pastron dhe vendos mburoja në autostradat e vendit (Foto)

Blerand Rexhepi

Është kohë pandemie por drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë ” Bekim Memedi vazhdon të bëjë gjëra që askush si ai më parë nuk ka arritur t’i realizojë deri tani.

Drejtori Memeti po realizon në përpikshmëri ato që ka premtuar dhe jo vetëm kaq sepse kësaj rradhe nuk janë vetëm rrugë të ndryshme në zona të caktuara për një infrastrukturë të përsosur por janë autostradat në fokusin e tij .

Si asnjëherë më parë deri tani drejtori Memeti është fokusuar tek pastrimi i autostradave dhe hapësirave përreth që rëndom ndodhë vetëm në shtetet evropiane sepse kështu pastrimi dhe angazhimi nuk ka patur deri në Maqedoninë e Veriut.

Me këtë rast drejtori i NP Rrugët e Maqedonisë është i pari drejtor i cili ka nis me pastrimin e rrugëve në të gjithë shtetin.

Memeti ka premtuar se do vazhdojë me këtë ritëm edhe në të ardhmen në ndërkohë që në shumë vendbanime shqiptare pa dallim deri tani janë realizuar shumë projekte infrastrukturore.

Next Post

Në karantinën e KMC-së… Izolimi nuk më shkëputi nga projektet muzikore!

Ne nje kohe kur e gjithe bota eshte paralizuar nga veprimtarite e ndryshme te secilit prej nesh, duket se muzika eshte nder me te prekurat nga situata e Covid-19. Kengetaret perpiqen te mbajne gjalle sensin e produksioneve dhe sjellin here pas here edhe cover-a te kengeve te ndryshme. Nje prej […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: