OBSH dhe ekspertët e demantojnë lajmin e rremë të Ziadin Selës për CoVid19

Blerand Rexhepi

Organizata Botërore e Shëndetësisë qysh në fillim të pandemisë me CoVid-19 botoi lajme me karakteristikat e virusit që ka kapluar gjithë botën.

Një nga ata karakteristika është mbijetesa dhe ekzistimi i virusit edhe në temperatura të larta siç shihet jë të gjitha paralajmërimet e organizatës botërore të shëndetësisë dhe eksperteve ndërkombëtar.

Me sa duket, Sela nuk i ka dëgjuar ose lexuar këto fakte me ç’rast shpërndanë lajm të rreme tek qytetarët mga pres konferenca e tij e fundit ku u shpreh që virulenca bie në temperatura të larta dhe prandaj duhet të bëhen zgjedhje në muajin gusht, për herë të parë në histori.

Një lajm të tillë të rreme shpërndau edhe nënkryetari i ASh Elmi Aziri mbrëmë në emisionin Click Plus.

Next Post

Zaev sërish demanton vetën dhe mashtron qytetarët (Video)

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sonte në emisionin Rruga Drejt në Alsat, ka demantuar vetën duke mashtruar edhe një herë qytetarët. Ai ditë më parë tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje në qershor, por pas dështimit të konvokimit të Kuvendit ai thotë se edhe sikur të ishte rikthy […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: