Partia Demokratike e Turqve do të garoj në zonën gjashtë me kryetarin e saj, Bejxhan Iljas

vull

Partia Demokratike e Turqve (TDP), sot në mbledhjen e Kuvendit t Qendror Drejtues dhe Asamblesë Qendrore të partisë, në lidhje me zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zhvillohen në 12 Prill 2020, vendosën për një koalicion parazgjedhor me LSDM-në.

Në mbledhjen e Kuvendit Qendror të partisë për kandidat për deputet për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme, në njësinë zgjedhore numër gjashtë, u zgjodh dr. Bejxhan Iljas, ndërsa në zonën e katërt zgjedhore do të garoj sekretari i Përgjithshëm I partisë Enver Husein. /KohaNews

Next Post

Ish-futbollisti i Barcelonës, Tello i solli fitore skuadrës së  tij Betis ndaj Real Madridit

Real Madrid vetëm një javë ditë qëndroi në tabelën e klasifikimit pasi ish futbollisti i katalunasve, Tello arriti të shënoj golin e dytë në takim edhe atë vendimtarë për të vulosur shifrat në 2:1 dhe me këë Madrid të kaloj në pozitën e dytë me dy pikë më pakë se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: